KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099075
*
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 augusti 2021
kl 18:49:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 15:49:39
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55
-
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18
-
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45
*
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
Läs mer om William Avar
nr 1409 9075
William Avar
(1917-2012), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -87, komposition. Olja på duk, 48x58, yttermått inklusive ram: 62x72 cm
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 augusti 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/8 15:49:39 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
William Avar
William Djalal Avar, svensk konstnär född Sédéh, Iran 1917, död 2012 i Stockholm.Läs mer om William Avar
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige william avar
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8105 Oljemålning
Ingrid Tollman. Signerad, daterad a tergo 2022. Ol..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:55 -
8059 Oljemålning
J W Wallander, 1845, Föreställande Daniel Sandell...//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:18 -
8047 Oljemålning
Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sverige. Interi..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:45



